Postitatud

Millist riietust kannavad depressiivsed inimesed?

Läbi viidud uuringus (Fletcher ja Pine, 2012) selgus, et teksad on kõige tavalisem riietus, mida naised kannavad depressioonis olles. Lisaks sellele kannavad nad ka neutraalsetes toonides t-särke.

Kui naine on õnnelik, siis kannab ta tõenäoliselt midagi, millel on hea lõige ja mis on tehtud erksavärvilisest ja ilusast kangast.

Ainult 1/3 naistest kannaksid teksaseid kui nad on õnnelikud.

Kübarad ja lemmikjalanõud koos ehetega on samuti seoses hea tujuga. Professor Karen Pine, uuringu kaasautor ütles:

“See uuring näitab, et riietus mitte ainult ei mõjuta teisi inimesi vaid see väljendab ka kandja enda tuju. Paljud uuringus osalenud naised tõdesid, et nad saavad mõjutada oma tuju vastavalt sellele mida seljas kannavad. See näitab riietuse psühholoogilist mõju ja kuidas õiged valikud võivad mõjutada inimese õnnelikkuse taset.”

Uuringu sihtgrupp oli 100 naist, kellelt küsiti, kuidas nende tuju mõjutab seda, mis riideid nad kannavad.

Selgus, et nn “õnnelikud riided” rõhutasid naiste figuuri ja olid tõenäoliselt erksamate värvidega.

Samuti selgus et:

  • Lemmikjalanõusid panid uuringus osalejad 5 korda tõenäolisemalt jalga just siis, kui nad tundsid ennast õnnelikult (31% vs 6%)
  • Kübarakandmine kahekordistus hea tuju korral.

Professor Pine ütles:

“Teksad ei näe kõigi seljas head välja. Sageli need ei istu hästi ja on kehva lõikega. Teksade kandmine võib näidata, et kandjat ei huvita tema välimus. Depressiivsed inimesed kaotavad sageli huvi oma välimuse vastu ega soovi silma paista. Seega võib arvata, et seos depressiooni ja teksade kandmise vahel on mõistetav. Seega võib arvata, et me võime mõjutada oma tuju riietega, teksad tuleb aga jätta kappi.”

Allikas: Psyblog

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga