Postitatud

Kuidas leida armastust?

Inimesi kummitab sageli üks suur probleem – armastuse puudus. Otsitakse enda kõrvale kaaslast, aga selline otsimine ei anna tulemusi. Millegipärast astutakse alati vale inimese otsa või siis lihtsalt ei osata suhteid luua. Sellisel juhul küsitakse alati – mis mul viga on, et ei suuda enda kõrvale kedagi leida? Vastus sageli üks ja seesama – kui õpime armastama ennast, siis armastavad meid ka teised inimesed. Kaaslase otsingud algavad alati endast. Mis on minus sellist, mis tõmbab enda ligi alkohoolikuid, vägivaldseid, lihtsalt hoolimatuid inimesi? Kas ehk ma ise leian kuskil oma sisemuses, et ma pole paremat väärt? Milline on minu tumedam pool, mida maailma eest nii väga varjata soovin? Kuidas üldse luua täisväärtuslikke suhteid?

Toon siia 6 sammu, et armastuse leidmine oleks lihtsam.

  1. Selle asemel et keskenduda partneri leidmisele, alusta sellest, et lood head suhted iseendaga. Ükskõik, millist valdkonda soovid oma elus paremaks saada, alusta endast. Life coachingut läbi viies on see mu põhiline fookus, kuna positiivne minapilt loob eeldused õnnele, uutele võimalustele ja kestvale rõõmule.
  2. Asenda ärevus usaldusega. Selle asemel, et muretseda, et sa ei leiagi kedagi, proovi usaldada aega. Kõik juhtub õigel ajal (või pisut hiljem). Kui mõtled pidevalt negatiivselt, siis tood seda negatiivsust ka oma ellu. Mõtlemine on harjumus, seega harjuta ennast usaldama elu ja mõtlema positiivselt. Usu, et sa saad ja sa saad.
  3. Usu, et sa väärid õnne. Paljudel inimestel on sügaval sees uskumus, et nad justkui ei vääri õnne. “Ah mis nüüd mina, ma pole piisavalt ilus, tark ja osav”. Kas tuleb tuttav ette? Harjuta ennast ümber mõttega, et igaühe jaoks on maailmas keegi ja igaüks väärib parimat, mida maailmal pakkuda on.
  4. Õpi olema haavatav. Teinekord oleme loonud endale tugevad maskid. Kardame haiget saada. Seetõttu ei võta sageli vastu ka seda armastust, mida meile pakutakse. Kui oled veidi haavatav ja siiras, siis oled kohe palju atraktiivsem. Kas oled ka ise valmis teisele inimesele ütlema, kui palju sa temast hoolid?
  5. Usu headusesse. Teinekord on meil juba ette eelarvamused teiste inimeste suhtes, nagu näiteks “ju tal on midagi viga kui 35-aastaselt ikka veel üksik”. Lase eelarvamustel minna ja vaata, kuhu asjad arenevad. Usu, et inimesed on head. Võid avastada palju uut ja mõista enam. Proovi vähem hinnanguid anda.
  6. Lase vabaks hirm haiget saada. Sageli ei sõlmi me uusi suhteid seetõttu, et oleme minevikus palju haiget saanud. Selline hirm paneb lukku südame ja ei lase õnnelik olla. Haiget saamine rikastab elu. Suhtudes sellesse kui võimalusse inimesena õppida ja areneda, ei saa sulle miskit enam haiget teha. Seda enam et oled kasvanud ennast armastavaks ja väärtustavaks inimeseks.

Kui oled ise tugev ja oskad ennast väärtustada, siis teevad seda ka teised. Kui endal on tugevad juured, siis ei saa ükski torm sind murda. Nii et saagem endaga sõbraks. Sisemine rahulolu peegeldab välja läbi säravate silmade. Seda märkab iga teine armastust otsiv hing.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga